Kahve içmek zayıflatırmı ? Yeşil Kahve Faydaları

admin 10 Nisan 2012 0
Kahve içmek zayıflatırmı ? Yeşil Kahve Faydaları

Kahve kilo aldırır mı? Bu, birçok insanın aklındaki sorudur. Çoğumuz kahve içeriz. Hatta çoğumuz günde birkaç kupa kahve içeriz.

Eğer siz de kahve içmeyi sevenlerden biriyseniz, sizi şişmanlatmaması için nasıl doğru kahve içebileceğinizi bilmeniz gereklidir.Kahve ile tüketilen Biber incelme hapının etkisi değişmeyecektir.Bu makale, nasıl doğru kahve içeceğinizi açıklar.

Kahve, sade ve basit halinden bahsettiğimiz sürece, yüksek kalorili bir içecek değildir. sade kahve sekiz kaloriden daha az kalori içerir ve çoğu durumda da, bu sizin endişelenmenizi gerektirecek bir miktar değildir. eğer kahvenizi böyle içmeyi seviyorsanız, size kilo aldırmayacaktır.Ne var ki, birçok insan artık sade kahve içmekten pek hoşlanmıyorlar. Kahve temelli ancak başka ek malzemeleri olan içeceklerden hoşlanıyorlar. Kaloriler de tüm bu malzemelerin arkasında gizleniyorlar.

Kahvedeki kalori miktarı Biber hapı ile dengelenebilir.Örneğin, krema kahvenize fazladan 50 kalori ekler ki bu sade kahvenin kendi kalori içeriğinin 5 katından daha fazladır. Süt, şeker ve diğer tatlandırıcılar demek de kalori eklemek demektir.

Daha “modern” kahveli içeceklerde yüzlerce kalori, aşırı şeker ve yağ bulunmaktadır. Örneğin Starbucks’da alacağınız karamelli makiyato 240 kaloridir, Tony Horton’s dan alacağınız orta boy çikolata süslü buzlu kapuçino 230 kaloridir ve Carbiou Kahve’de içeceğiniz orta boy yabanmersini beyaz mokada ise 600’den fazla kalori bulunmaktadır!Aşırı kahve tüketimi Biber kapsülü etkisini yavaşlatabilir.

Gördüğünüz gibi, kahve birçok farklı içerik ve şekilde gelebilir ve bunlar da kalori, şeker ve yağ içerikleri bakımından çok geniş bir yelpazeye dağılmış durumdadır. Yüksek kalorili kahveli içecekler, aslında size kilo aldırabilir. Çok fazla kalorileri vardır ve kilo almanıza yol açacak bir kalori fazlası oluşturacakları neredeyse kesindir.
Hala kahve içmek ama kilo almamak için ne yapabilirsiniz?

1. Doğru kahveyi seçmek anahtardır. Yüksek kalorili içecekleri almayı bırakın. Daha sade bir kahveyi tercih edin. Kahvenin içine ne kadar az malzeme girerse, kahve o kadar düşük kalorili olacaktır.

2. Her zaman büyük kupaları seçmeyin. Kupanız ne kadar büyükse alacağınız kaloriler de o kadar fazla olacaktır. Küçük ve orta büyüklükteki kupalar arasındaki fark çok şaşırtıcı olabilir.

3. Sonuç olarak, kahvenin düşük kalorili bir içecekler olması gerekmektedir. Ne var ki, kahveye eklenen malzemeler onu tamamen başka bir içeceğe dönüştürebilir. Size bulabildiğiniz en sade kahve tiplerini içmenizi öneriyorum.

YORUM YAP »