Tesettür Giyimde Büyük Beden Alışveriş

admin 13 Temmuz 2012 0

Tesettürlü hanımlar büyük beden kıyafet bulmakta bir hayli zorlanırlar. Zorlanmanın sebebi ise tesettürlü ürün tasarlayan firma sayısının az olması sanırım.

Tek sorun bedenini bulmakta değil elbet bunun tasarımı, modeli ,rengi her bayan için ne kadar önemli ise büyük beden bayanlar içinde bir o kadar önemli ve onların en doğal hakları.

 

Şık giyinmek isteyen büyük beden bayanlar  tesettür markaları arasında ilk etapta arayışa geçiyor. Fakat aradıklarını bulmak sandıkları kadarda kolay olmuyor.

Bir çok marka sezon koleksiyonlarında büyük beden tesettür kıyafetlere ya çok az yer ayırıyor yada malesef  hiç yer vermiyor.

Tesettür giyimde büyük beden bayanlar için aslında çok fazla ürün tasarlanabilir sonuçta herkes standart bir bedene sahip değilki çıkan koleksiyonlarda hep aynı beden mankenler kullanılıyor .

Beğendiğiniz bir modelde tasarımda bedeninizin olmaması sizi ne kadar hayal kırıklığına uğratıyor değilmi!  Veya tam tersi bir durum büyük bedende bir kıyafet buldunuz ama tasarımı size hitap etmiyor vede  tesettüre uygun bir model değil . Her iki durumdada bayanların alışveriş heyecanı yarıda kalıyor .

Yüzdesi fazla olan bir kitle olarak büyük beden tesettürlü bayanlarada hitap eden koleksiyonlar çıkartılmalı .

Elbiselerde bel kısmında ufak rütuşlar ile  , eteklerde aynen tasarımda basenleri dar göstericek ufak ayrıntılar ile, üst giyimde ise gömleklerde, ceketlerde, tunik ve pardesülerde de yarasa kol veya daha değişik kesim kollar ile gerçektende büyük beden giyimde çok sayıda koleksiyon oluşturulabilir. Tesettür giyim markaları arasında buna en çok yer ayıran tekbir büyük beden koleksiyonu ile bu ihtiyaca cevap veriyor.

Mesela pançolar, siyah renkler ,bol kesim vs gibi ürünler büyük beden hanımların kurtarıcısı olarak görülüyor.

 

Hakan Akkaya’nında dediği gibi kişi proporsiyonunu bildikten tanıdıktan sonra ölçü sınırlarına takılmadan ölçüsüz güzelliği yaşıyabilir. Böylece şıklığın ölçüler ile değil seçimler ile sağlandığının en büyük kanıtı olurlar.

 

Bu ürünü almak için veya diğer modellere bakmak için tıklayın

YORUM YAP »